| ModeI | 90CP/90CF |
| Capacity | 90Ton |
| Stroke of slide | 30 40 50 |
| S.P.M |
100-500 100-450 100-400 |
| Die-Helght | 360mm 355mm 350mm |
| BoISter area | 1000mm*600mm |
| Slide area | 580mm*450mm |
| Slide Adjustment | 30mm |
| Bed Opemng | 800(on)*600(Under the)*180(wide)mm |
| Motor | 20HP |
| Net Weight | 13000Kg |
| LubriCation | Forceful Automa tion |
| SpeedCOntrOI | Lnvertes |
| Clutch&8rake | Air&Friction |
| Auto Top Stop | Standard |
| Vibration system | Option |
|
|
|
Tel: +86-574-63974295
E-mail: admin@zjflgk.com
Add: No. 298, Zhenlong Third Road , Binhai Economic Development Zone, Cixi City, Zhejiang Province
Contact: +86-13600610529 (Mr. Zhou)
QQ: 2326877335